Nicuşor Dan, baie de mulţime la miezul nopţii, pe străzile din Cluj

Presedintele Nicusor Dan, baie de multime la Cluj (Captura video)
Presedintele Nicusor Dan, baie de multime la Cluj (Captura video)
Preşedintele Nicuşor Dan, aflat în drum spre Polonia pentru a participa la Summitul Flancului Estic, a făcut miercuri seară o oprire la Cluj-Napoca. În jurul miezului nopţii, preşedintele a ieşit în centrul oraşului, unde s-a întâlnit cu mai mulţi clujeni.
Şeful statului a făcut fotografii şi a filmat alături de persoanele care l-au recunoscut pe străzile municipiului.
Vizita la Cluj-Napoca nu a fost anunţată oficial de Administraţia Prezidenţială.
Preşedintele nu a susţinut declaraţii de presă în cadrul ieşirii nocturne din Cluj ci doar a salutat oamenii întâlniţi pe stradă şi a vorbit cu ei.